15.8 C
Skopje, NM
13/06/2021
DailyNews.mk
Përzgjedhjе nga redaktori Politika

Kryeministri Zaev i përgjigjet Taravarit për Qeverinë e zgjeruar

Sekretari gjeneral i ASH-së Arben Taravari mbrëmë në Click Plus e hodhi idenë për formimin e Qeverisë së zgjeruar, me qëllim që të përballjes ndaj gjendjes me virusin korona. E për këtë sot u përgjigj kryeministri Zaev. Ai tha se nuk ka marrë asnjë propozim nga kryetari i Aleancës për shqiptarët për ta shqyrtuar këtë mundësi. Zaev shtoi se koalicioni i tanishëm duhet të vazhdoj kështu si është.

“Ato janë qëndrime të tij, unë nuk kam propozim prej kryetarit të tij për të na argumentuar këtë. Megjithatë çdo propozim mund të shqyrtohet. Nëse na propozohet do ta mendojmë. Nuk mendoj se është diçka me rëndësi nëse opozita hyn në qeveri do të rritet kapaciteti i shtetit! Përse kjo për shkak mos përgjegjësisë së opozitës maqedonase? Besoj se ky koalicion mund të vazhdoj edhe më tej”.

Related posts

Analizë/ Rikthimi i SHBA-ve në Ballkan, sinjal i mirë për rajonin

NEFAIL EMINI

David Philips: Vetëm SHBA ka kapacitetin për të detyruar një marrëveshje Kosovë-Serbi

NEFAIL EMINI

Kërkesa globale për naftë pritet të rritet me 6% dhe të kthehet në nivelet parapandemike

NEFAIL EMINI

Optimizëm para samitit të BE-së, Shkupi shpreson Sofja të reflektojë nga presioni ndërkombëtar

NEFAIL EMINI

Në Mbretërinë e Bashkuar nis sot samiti i vendeve më të industrializuara

NEFAIL EMINI

Zëdhënësi i DASH: Ende nuk kami emrat e rinj në lidhje me listën e zezë për Ballkanin Perëndimor

NEFAIL EMINI

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More