24 C
Los Angeles
November 28, 2021
DailyNews – MK
Maqedoni

Kryeministri holandez Rutte të mërkurën për vizitë në Shkup, pritet në takim nga kryeministri Zaev

Shkup, 8 nëntor – Kryeministri holandez Mark Rutte pasnesër do të arrijë për vizitë në Maqedoni.

Kjo është vizita e parë e kryeministrit të Holandës në vend, i cili do të takohet me kryeministrin Zoran Zaev.

Një muaj më parë, në samitin BE-Ballkani Perëndimor në Brdo të Sllovenisë, kryeministri holandez tha se vendi i tij do të bëjë gjithçka që ka për të zhbllokuar fillimin e negociatave për Maqedoninë.

Rutte më pas shprehu shpresën se kjo do të ndodhë pas zgjedhjeve bullgare në nëntor.

Related posts

Fushatë e Drejtorisë për Mbrojtje dhe Shpëtim “Të mësojmë rreth përmbytjeve” në shkollat e Tetovës

admin

Moti sot me diell dhe me vranësira

admin

LSDM pret konstruktivitet nga opozita, pa obstruksione, për miratim të Buxhetit

admin