19 C
Skopje, NM
12/04/2021
DailyNews.mk
Kronika

Fushë Tophanë/ Vriten dy persona, sulmuesit në arrati

Dy të vrarë është epilogu nga një gjuajtje me armë që ndodhi mëngjesin e sotëm në lagjen Fushë Tophanë të Çairit. E gjithë lagja është e mbyllur nga ekipet policore ndërsa në vendngjarje ka dalë prokurori publik për ekspertizë, informon Zhurnal.

Sipas informatave të para jozyrtare, ngjarja ka ndodhur reth orës 3 të natës, kur sulmuesit kanë dalë nga një veturë dhe me revole dhe pushkë automatike “kallashnikov” kanë gjuajtur ndaj dy personave të cilët kanë qenë në një veturë të parkuar.

Deri tani nuk dihet motivi i vrasjes së dy personave.

Në vendngjarje ka shumë ekipe policore dhe qytetarë që banojnë në afërsi.

Identiteti i sulmuesve është i panjohur dhe janë arratisur.

Më tepër informata për rastin priten gjatë ditës.

Related posts

Një i vdekur dhe një i plagosur nga një sulm me armë jashtë një qendre të vaksinimit në Parisit

Nefail Emini

Tragjedi në shtetin afrikan, rreth 40 pasagjerë digjen për së gjalli në autobus

Nefail Emini

Qëllohet për vdekje gazetari grek

Nefail Emini

Arrestime në Aeroportin e Shkupit: Në vend se të izolohen, ata me PCR-tete të rrejshme tentuan të udhëtojnë

Zekirija Haxhiu

Pesë të vdekur pas të shtënave në Karolinën e Jugut nga ish-lojtari i NFL-së

Nefail Emini

Shefi i policisë në Mineapolis: Chauvin shkeli rregullat gjatë arrestimit të Floydit

Nefail Emini

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More