18.8 C
Skopje, NM
28/09/2021
DailyNews.mk
Rajoni

Kriza në Egje, kërcënon Erdogan: S’kanë për të na burgosur kurrë në tokë

Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan ka akuzuar Greqinë së fundmi së është fajtore për tensionet në rajon, për shkak të “veprimeve të saj të njëanshme.”

Po ashtu, presidenti turk sulmoi edhe Francën duke u shprehur se fshihet pas sjelljes së Greqisë dhe qipriotëve grekë.

“Në nuk do të pranojmë asnjë lloj zgjidhjeje që injoronTurqinë dhe pjesën turke të Qipros dhe na limiton ne në brigje. Ne do të vazhdojmë të mbrojmë të drejtat tona në çdo kohë dhe me të gjitha kushtet.”

Po ashtu, Erdogan është shprehur se Turqia e a treguar shumë qartë që është për reduktimin e tensioneve dhe se është pro dialogut për Mesdheun Lindor, “jo vetën më anë të pozicioneve të mbajtura, por edhe përmes veprimeve.” /abcnews

Related posts

Zjarret në Shqipëri, situata mbetet kritike në Dukat

Admin

Hotelet e Tiranës janë plot, turistë edhe nga Lindja e Mesme

Admin

Rritja e rasteve me coronavirus, 1,659 raste janë aktive

Admin

Vazhdojnë pritjet e gjata në pikat kufitare, tri orë pritje në Merdarë për të dalë nga Kosova

Admin

Arsyet se përse po shtyhet regjistrimi i popullsisë

Admin

Humb jetën nga coronavirus një zyrtar policor

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com