15.8 C
Skopje, NM
13/06/2021
DailyNews.mk
Sport-al

Kriza e madhe e Barcelonës, planifikohet ulja e pagave për lojtarët

Barcelona, ​​e cila raportoi një humbje rekord prej 97 milionë euro për shkak të pandemisë së koronavirusit, planifikon të ulë pagat e lojtarëve të saj.

Sipas gazetës Mundo Deportivo, transmeton lajmi.net, departamenti i burimeve njerëzore të Barcelonës ka filluar të paralajmërojë punonjësit e saj, dhe veçanërisht lojtarët e saj profesionistë, se po shqyrton ulje të mëtejshme të pagave.

Informacioni pason një deklaratë të lëshuar nga klubi katalanas të hënën, e cila përmend një humbje prej 97 milionë eurosh.

Barça, e cila ka humbur 47 milionë euro në të ardhurat e ndeshjeve, 35 milionë nga shitjet e biletave të tifozëve dhe 18 milionë nga stadiumi i zbrazët në ‘Camp Nou’, duhet të hapë negociatat me përfaqësuesit e lojtarëve, të cilët tashmë kanë ulur pagat e tyre. gjatë pushimit të sezonit.

Pozicioni i lojtarëve nuk dihet ende, por sigurisht që do të ketë reagime.

Related posts

Fabregas në përkrahje të Enrique: Edhe në Euro 2008 Spanja nuk ftoi lojtarë të rëndësishëm, pastaj e dimë çfarë ndodhi

Lea Musliju

ZYRTARE: Mostovoy rezulton pozitiv me COVID-19, Russia e zëvendëson me Yevgenyev në “Euro 2020”

Lea Musliju

Stadiumet nikoqire të “Euro 2020”

Lea Musliju

Ronaldo për “Euro 2020”: Nuk premtoj asgjë, por jemi këtu për të fituar

Lea Musliju

Turqia – Italia, formacionet e mundshme

Lea Musliju

Mancini: Jam optimist dhe i sigurt, më vjen keq për Sensin dhe Pellegrinin

Lea Musliju

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More