DailyNews.mk
Спорт

Крис Сајборг влезе во историјата на ММА

Крис Сајборг го одбрани шампионскиот појас во перо категоријата во Белатор. Во борбата за појасот таа со „давење“ во втората рунда ја победи Арлин Бленков.

Оваа победа ја стави Сајборг во самиот врв на ММА спортот.

Таа е првиот борец во историјата, во машка или женска категорија, која успеала да го одбрани шампионскиот појас во четири елитни ММА организации.

35-годишната Бразилка покрај титулите во Стајкфорс, Инвикта, УФЦ и Белатор има и два златни медали од светското првенство во бразилската џиу-џицу.

Related posts

Левандовски ги победи Меси и Роналдо за наградата на ФИФА

Lea Musliju

Казната на Русија скратена на две години, остануваат без химна и знаме

Lea Musliju

Волејот на Ибрахимовиќ е најдобар гол во историјата на МЛС лигата

Lea Musliju

„Овој Манчестер јунајтед може да ја освои титулата“

Lea Musliju

Клоп ќе остане без омилениот „џокер“

Lea Musliju

Ривер Плејт го декласираа Насионал

Lea Musliju

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More