22 C
Los Angeles
November 28, 2021
DailyNews – MK
Shqipëri

Krimet mjedisore, Rama: Syri i policisë duhet të shohë çdo gjë

Kryeministri Edi Rama ka kërkuar që Policia e Shtetit të ketë një angazhim më të madh sa i përket krimeve mjedisore.

Kreu i qeverisë, teksa kishte mbledhur kryebashkiakët për të folur për nismën e pastrimit u shpreh se krimet mjedisore nuk mund të luftohen me inspektorë dhe policë bashkie.

Related posts

Sherri Salianji-Braçe? “Ke dal në përgjimet e Rezart Taçit”, deputeti i PS: Shpifës profesionist

admin

Berisha zhvendos “Foltoren”/ Ja ku do të mblidhen nesër demokratët

admin

Gjykata Kushtetuese vendos sot për legjitimitetin e zgjedhjeve vendore të 2019-ës

admin