18.5 C
Los Angeles
November 29, 2021
DailyNews – MK
Maqedoni

Krijohen hapësira të reja parkimi në Çair

Shkup, 19 nëntor – Në komunën e Çairit ka vazhduar krijimi i hapësirave të reja për parkim të veturave.

Kështu, sot kryetari i komunës së Çairit, Visar Ganiu, ka promovuar hapësirën e re me sipërfaqe prej 280m2 në të cilën banorët e rrugës “Emin Duraku” në Çair mund t’i parkojnë veturat e tyre, informon Zhurnal.

“Kjo hapësirë do të shtojë kapacitetin e vend-parkingjeve dhe do të jetë në shërbim të qytetarëve. Vazhdojmë me krijimin e vend-parkingjeve të tjera në lagje të ndryshme të komunës sonë që duam.

Ndërsa vetëm katër vitet e fundit kemi krijuar rreth 1500 vende të reja parkimi”, ka njoftuar kryetari Ganiu.//Zhurnal.mk

https://www.facebook.com/VisarGaniu.Cair/posts/2958756564452992

Related posts

Asociacioni për e-tregti do të ndërtojë platformë rajonale të qasshme për vendet e CEFTA-s

admin

Artan Grubi kryeministër? Tre deputetë të BDI-së do t’i thonë “ncuk”?!

admin

Inflacioni ndikoi edhe në tregtinë elektronike me pakicë

admin