9.8 C
Skopje, NM
26/10/2021
DailyNews.mk
Showbiz

Kreatori i modës Alexander Wang akuzohet për sulm seksual

Dizajneri amerikan Alexander Wang po përballet me akuza të mëtejshme për sjellje të keqe seksuale.

Keaton Bullen, 21 vjeç, një student në shkollën e dizajnit Parsons të Nju Jorkut, ka pretenduar për BBC News se ai ishte sulmuar nga Wang në një klub në qytet më 2019.

Kjo vjen ndërsa avokatja e profilit të lartë Lisa Bloom thotë se ajo tani përfaqëson 11 burra me akuza për sjellje të keqe kundër Wang.

Wang me forcë mohon të gjitha pretendimet e bëra kundër tij.

Bullen, atëherë 20 vjeç, ishte me një mik në klubin Fishbowl në Nju Jork kur ai tha se e takoi.

Ai i tha BBC-së se ata fillimisht kishin biseduar për shkollën e tyre, Shkolla Parsons e Dizajnit në Manhatanin, ku Bullen aktualisht po studion dizajnin e brendshëm.

Wang më pas ftoi dyshen në tryezën e tij dhe u ofroi atyre vodka pranë shishes para se ta çonte përfundimisht në katin e vallëzimit, tha Bullen.

Në orët e para të mëngjesit, Bullen pretendoi, Wang e sulmoi seksualisht atë.

“Papritmas ai zbërtheu pantallonat e mia, futi duart në pantallonat e mia dhe filloi të më kapte penisin para një grupi njerëzish,” tha ai. “Jam ngrirë plotësisht”.

“Ai më pas tha: “Unë dua të të marr me vete në shtëpi “,” pretendon Bullen. “Unë u ndjeva i çuditshëm dhe u largova nga situata sa më shpejt që të ishte e mundur”.

Paul Tweed, një nga avokatët e Wang, tha se ai ishte aktualisht në pritje të filmimeve të kamerave të klubit nga nata për të cilën ai tha se “klienti i tij beson se do ta hedh poshtë plotësisht këtë pretendim”.

Bullen tha se ai e ndjente për detyrë të fliste për të mbështetur të tjerët që ishin paraqitur me akuza dhe po quheshin “gënjeshtarë”.

Ai nuk po ndërmerr veprime ligjore dhe tha se nuk dëshironte që fotografia e tij të përdoret, nga shqetësimi që publiku do ta akuzonte atë për kërkimin e vëmendjes.

Modeli britanik

Pretendimet kundër Wang u shfaqën më parë në dhjetor pasi një model britanik pretendoi në TikTok se dizajneri e kishte kërkuar atë gjatë një koncerti në një klub nate të qytetit të Nju Jorkut në janar 2017.

Në video, e cila më pas u bë virale, Owen Mooney, 26 vjeç, tha: “Unë isha vetë në një moment dhe ky djalë pranë meje padyshim që përfitoi nga fakti se askush nuk mund të lëvizte”.

“Dhe ai sapo filloi të më prekte lart, prekte këmbën time dhe kjo më bëri të ngrihem plotësisht sepse isha në një tronditje të madhe”, shtoi ai.

Edhe VIP-të gjithashtu

Pretendimet rreth sjelljes së Alexander Wang për herë të parë qarkulluan në internet katër vjet më parë.

Nick Ward, 28 vjeç, i cili punon në ndërtim, pohoi në Twitter se Wang e kishte kapur në klubin e natës Brooklyn Mirage në Nju Jork pas mesnatës së 10 shtatorit 2017.

Wang mohoi pretendimin dhe të qenit në klub atë natë.

DJ Gia Garrison, tani 24 vjeç, përshkroi një takim të ngjashëm me stilistin në Facebook.

Ajo kohët e fundit i tha BBC se ishin takuar në zonën VIP të klubit Slake në Manhattan në shkurt 2017 gjatë një prej netëve të saj të preferuara mujore të festave të quajtur Holy Mountain.

Related posts

Bebe Rexha shkëlqen në paraqitjen e radhës, shëtitë rrugëve e veshur me shumë stil

Admin

Aktori i filmit “Rust” thotë se e ndjente se shesh xhirimi ishte kërcënues për jetën përpara se të ndodhte incidentit fatal

Admin

Fifi bën një tjetër rrëfim personal: Për tre muaj shtova 25 kilogram

Admin

Krejt papritur, Arditi i rrëmben një puthje në buzë Beniadës

Admin

Labi jep lajmin e mirë, thotë se Ambasada në Shkup e ka ftuar nënën e vajzës së sëmurë për të shikuar mundësinë e pajisjes me vizë

Admin

I përfshirë në krizën mes Icardit dhe Wanda Naras – Eros Ramazzotti thyen heshtjen teksa flet për raportin me gruan e futbollistit

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com