15.8 C
Skopje, NM
27/10/2021
DailyNews.mk
Sport-al

Krasniqi: Dëshmuam se e meritojmë titullin

Futbollisti i Prishtinës, Endrit Krasniqi është deklaruar pas fitores ndaj Dritës.

Prishtina falë golave të Endrit dhe Besnik Krasniqit ia dolën të mposhtin Dritën në Gjilan me rezultat të ngushtë 1 – 2.

Pas ndeshjes, Krasniqi është deklaruar për faqen zyrtare të klubit, duke thënë se Prishtina e meriton titullin kampion.

“Ishte ndeshja dhe fitorja më e rëndësishmja deri më tash e sezonit. Tani na presin edhe gjashtë finale tjera. Jam shumë i lumtur për këto tre pikë të cilat ia dedikojmë të gjithë qytetit të Prishtinës dhe klubit të Prishtinës, sepse këtë vit do ta dëshmojmë deri në fund se do ta meritojmë titullin kampion”, u shpreh ai.

Ndërkohë, Prishtina renditët në pozitën e tretë me 73 pikë, një më pak se lideri Ballkani.

Related posts

Marotta: Pogba ka sjellë përfitimin më të madh që ka parë ndonjëherë futbolli

Admin

Megjithatë, Deschamps do vazhdojë në krye të Francës

Admin

ZYRTARE: Nuno Espirito Santo emërohet menaxher i Tottenhamit

Admin

Henbollistja Donita Lajqi: Jam shumë e lumtur ta përfaqësoj Kosovën

Admin

Vazhdojnë me përgatitjet intensive para grave evropiane

Admin

Unitedi dhe Dortmundi kanë marrëveshje për Sanchon, pas ekzaminimeve mjekësore do të nënshkruajë kontratë pesëvjeçare

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com