26.8 C
Skopje, NM
28/09/2021
DailyNews.mk
Shqipëri

KQZ shpërndan mandatet, emrat që do të zëvendësojnë 4 politikanët në Parlament

KQZ ka miratuar sot shpërndarjen e mandateve për katër deputetët që do të zëvendësojnë në Kuvend të 4 politikanët të cilët morën vendimin për t’u dorëhequr pas zgjedhjeve të 25 prillit.

Mimi Kodheli do të marrë mandatin e Najada Çomos në Tiranë.

Denis Deliu do të zëvendësojë në Kuvend Lefter Kokën, duke marrë mandatin në Durrës.

Mirela Pitushi do të marrë mandatin e Gramoz Ruçit në Fier.

Elda Hoti do të marrë mandatin e Mark Markut në Lezhë

Related posts

Fon der Lajen: Jap mbështetje të plotë për fillimin e negociatave të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut me BE-në

Admin

Ballkani i Hapur/ Presidentja e KE-së: Çdo iniciativë që është brenda procesit të Berlinit, mirëpritet prej nesh

Admin

Integrimi në BE/ Mund të ketë presion? Përgjigjet Rama: Ne jemi në dashuri me BE, do na përqafojnë kur…

Admin

Fevziu për Kurtin: Inshallah do e bëje bashkimin e Shqipërisë me Kosovën

Admin

‘Lufta’ me COVID-19, mbërrijnë edhe 29,250 doza Pfizer në vendin tonë

Admin

Covid 19/ Ministria e Shëndetësisë: Rregjistrohen 295 raste të reja dhe 13 humbje jete në 24 orët e fundit

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com