28.8 C
Skopje, NM
16/09/2021
DailyNews.mk
Maqedoni Përzgjedhjе nga redaktori

Kovaçev, Zaevit: Në BE nuk ka vend për gënjeshtra dhe ideologji antibullgare

Pse i duhet Zaev këtij provokimi anti-bullgar tani, pyet eurodeputeti bullgar Andrej Kovachev, i cili vjen nga GERB qeverisës i kryeministrit Bojko Borisov.

Ai komentoi në Facebook për festimin dhe urimet e kryeministrit Zoran Zaev me rastin e 11 Tetorit.

“Një serb vret një bullgar, baba i tre fëmijëve dhe një i afërm i Dame Gruev. Kjo quhet ‘kryengritje popullore’ dhe festohet çdo vit. “Nuk ka vend në BE për gënjeshtra dhe ideologji anti-bullgare”, shkroi Kovaçov në Facebook.

Ai ndau një lidhje nga një mediat këtu në të cilën u botua mesazhi i urimit i kryeministrit Zaev për festën e sotme.

Zaev tha se nëse Bullgaria qëndron në kërkesat e saj, populli maqedonas do të duhet të përgatitet që konferenca e parë ndërqeveritare të mos mbahet në dhjetor, por ai gjithashtu foli me besim se ata do të gjenin një zgjidhje të përbashkët me Bojko Borisov.

Related posts

MMJPH: Filloi shënimi i Javës evropiane të mobilitetit 2021

Admin

Gjykata Penale: Nëse Rashkovski keqpërdor lejen për të dalë, atëherë do t’i caktohet paraburgim

Admin

Tre të vdekur në qendrën Kovid, ulet numri i kontrolleve

Admin

Zaev për Ballkanin e Hapur: Kosova si shtet i pavarur i ndërton qëndrimet e veta, ne i respektojmë ato

Admin

Maqedonia e Veriut dhe Kosova me kontroll të përbashkët doganor në vendkalimin kufitar hekurudhor Bllacë – Hani i Elezit

Admin

Njerëz të Musa Xhaferit “ndezin motorët“ në përkrahje të Nevzat Bejtës

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com