39.8 C
Skopje, NM
29/07/2021
DailyNews.mk
Kosovë

Kosova regjistron 15 raste të reja me Kovid-19 në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë njofton se gjatë 24 orëve të fundit nga 2.550 testime janë regjistruar 15 raste të reja me coronavirus.

Prej rasteve të reja 10 janë në Shkup, nga dy në Dibër dhe Kumanovë dhe një rast në Tetovë.

Po ashtu janë regjistruar edhe gjashtë të shëruar, prej të cilëve pesë janë nga Shkupi dhe një nga Tetova. ISHP nuk ka regjistruar raste të vdekjes gjatë 24 orëve të fundit.

Ndryshe, që nga fillimi i pandemisë në Maqedoni me COVID-19 janë diagnostifikuar gjithsej 155.965 pacientë, prej të cilëve 150.243 janë shëruar dhe 5.488 kanë humbur jetën. Numri i rasteve aktive është 234./

Related posts

Haziri: LDK nuk ka nevojë sillet sikur VV në opozitë, roli ynë dallon si nata me ditën

Admin

Hasani: Marrëveshja e propozuar nga Kurti për paqe me Serbinë është primitive

Admin

Armend Agolli, kandidat i LDK-së për kryetar të Mitrovicës

Admin

Varroset 18 vjeçarja Anjeza Bellanica që humbi jetën në aksidentin tragjik në Kroaci

Admin

Abdixhiku takon kandidatët për kryetar komunash: Vullneti dhe vizioni për fitore dhe rikthimin e madh është pika që na bashkon

Admin

Gërvalla takon përfaqësuesit e shoqatave të diasporës, flasin për institucionalizim të bashkëpunimit

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More