33.8 C
Skopje, NM
25/07/2021
DailyNews.mk
Bota Përzgjedhjе nga redaktori

Koronavirusi, Trump zbulon vaksinën që do të dalë e para

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, la të kuptohet, gjatë një interviste, ditën e hënë, se kompania Pfizer është në krye të garës për zhvillimin e një vaksine kundër koronavirusit.

‘Pfizer është duke bërë një punë shumë të mirë, ndërsa Johnson & Johnson do të vijnë me produktin e tyre pak më vonë’, tha Trump gjatë një interviste në Fox News.

Gjithashtu, të hënën, zyrtari i lartë i Shëndetësisë në Shtëpinë e Bardhë, Moncef Slaoui, deklaroi se vaksininimit në dhjetor duhet t’i nënshtrohen shtresat më vulnerabël, si të moshuarit dhe punonjësit e shëndetësisë.

Related posts

Presidenti kroat tallet keq me serbët

Admin

Sërish përmbytje dhe dramë në Belgjikë: Uji bart vetura, përrenjtë në rrugë

Admin

Vriten dy ushtarë turq në Siri

Admin

110 të vdekur pas reshjeve të mëdha në Indi

Admin

Ligjvënësit amerikanë kërkojnë që Olimpiada më 2022 të mos mbahet në Pekin

Admin

CDC: Varianti Delta, mes sëmundjeve më ngjitëse që shkenca njeh

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More