9.8 C
Skopje, NM
17/10/2021
DailyNews.mk
Bota Përzgjedhjе nga redaktori

Koreja e Veriut u përpoq të vidhte teknologjinë e vaksinës Pfizer përmes piraterisë!?

Hakerët e Koresë së Veriut dyshohet se u përpoqën të vidhnin teknologjinë e vaksinave anti-COVID duke sulmuar në kompjuterët e Pfizerit.

Nëse përpjekja do të kishte qenë e suksesshme, ekspertët besojnë se regjimi i Kim Jong-un do të ishte përpjekur të shiste informacionin para sesa ta përdorte atë për të zhvilluar vaksinat e veta.

Lajmi u bë i ditur nga Shërbimi Informativ Kombëtar i Koresë së Jugut, raportojnë mediat e huaja.

Vitin e kaluar hakerët e dyshuar të Koresë së Veriut u përpoqën të depërtojnë në të paktën nëntë organizata shëndetësore, duke përfshirë Johnson & Johnson, Novavax Inc dhe AstraZeneca.

Agjencia e inteligjencës e Koresë së Jugut ka thënë se kishte prishur përpjekjet e Koresë së Veriut për të sulmuar kompanitë koreano-jugore që zhvillojnë vaksinat e koronavirusit.

Related posts

Policia australiane ka konfiskuar ngarkesën më të madhe ndonjëherë të heroinës, me vlerë prej 104 milionë dollarë

Admin

Olaf Scholz mund të jetë kancelari i ardhshëm i Gjermanisë

Admin

Ende nuk dihet nëse deputeti Sir David Amess kishte qenë në cak nga sulmuesi – autoritetet janë duke e hetuar rastin

Admin

SHBA ofron kompensim për familjarët e viktimave të sulmit me dron

Admin

Policia britanike: Vrasja e ligjvënësit ishte incident terrorist

Admin

Në Indonezi 11 student u mbytën gjatë aksionit për pastrimin e lumit

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com