9.8 C
Skopje, NM
17/10/2021
DailyNews.mk
Sport-al

Kompania e filmave për të rritur i ofron Interit marrëveshje sponsori

Inter ka pranuar një ofertë prej 23 milionë euro nga kompania për filma të rritur ‘Stripchat’.

“Neurazzurët” do ndryshojnë sponsorin historik Pirelli dhe sipas The Sun, së fundmi kanë pranuar një ofertë nga kompania e filmave për të rritur ‘Stripchat’.

Thuhet se propozimi është në vlerën e 23 milionë euro në vit, por thuhet se gjiganti italian kërkon marrëveshje rreth 30 milionë euro për vit për ta zëvendësuar Pirellin në edicionin 2021/22.

“Jemi në bisedime me Antonello, Marotta dhe drejtorët e tjerë të Interit. Ne nuk do jemi sponsor i Interit më, por lidhja jonë me klubin do vazhdojë”, kishte deklaruar drejtori i Pirellit, Marco Tronchetti Provera gjatë muajit shkurt.

Drejtorët e Interit janë duke shikuar për partnerë që të fitojnë ndihmë nga ana financiare sepse thuhet se iu duhen 200 milionë euro, që të dalin nga kriza financiare.

Related posts

Marotta: Pogba ka sjellë përfitimin më të madh që ka parë ndonjëherë futbolli

Admin

Megjithatë, Deschamps do vazhdojë në krye të Francës

Admin

ZYRTARE: Nuno Espirito Santo emërohet menaxher i Tottenhamit

Admin

Henbollistja Donita Lajqi: Jam shumë e lumtur ta përfaqësoj Kosovën

Admin

Vazhdojnë me përgatitjet intensive para grave evropiane

Admin

Unitedi dhe Dortmundi kanë marrëveshje për Sanchon, pas ekzaminimeve mjekësore do të nënshkruajë kontratë pesëvjeçare

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com