18.8 C
Skopje, NM
28/09/2021
DailyNews.mk
Maqedoni

Komisioni Zgjedhor në Shtip ende nuk ka marrë asnjë kandidaturë për kryetar dhe këshilltarë

Shtip, 10 shtator – Komisionit Komunal Zgjedhor në Shtip deri më tani nuk i është dorëzuar asnjë kandidaturë për kryetar apo këshilltarë, njofton për MIA, Viktor Vacev, kryetar i KKZ-Shtip. Afati për paraqitjen e kandidaturave përfundon nesër në mesnatë. Ai pret që partitë dhe koalicionet të paraqesin kandidaturat e tyre për kryetarë dhe këshilltarë deri sot ose nesër deri në mesnatë.

Tani për tani mbetet që të ketë 80 vendvotime në Komunën e Shtipit, nuk ka ndryshime. Aktualisht vendimet po u jepen anëtarëve të bordeve zgjedhore, të cilat janë të reja. Ne presim udhëzime nga Komisioni Shtetëror Zgjedhor, kur do të jenë trajnimet për anëtarët e rinj të bordeve zgjedhore, thotë Vaçev.

Komisioni Komunal Zgjedhor në Shtip do të ketë një ekip të punës deri në mesnatë, i cili duhet të presë kandidaturat e partive dhe koalicionet për kryetarë dhe këshilltarë në Këshillin e Komunës Shtip, dhe i cili do të zgjidhet në zgjedhjet e ardhshme Lokale.

Related posts

Denoncim i rremë për bombë para Qeverisë, personi është zbuluar dhe arrestuar

Admin

Në UT u mbyll afati i tretë i regjistrimit për vitin akademik 2021/22

Admin

Fon der Lajen: Keni arritur avancim të jashtëzakonshëm, tani BE-ja e ka radhën

Admin

Konferencë shtypi e kryeministrit Zaev dhe kryetares së KE-së, fon der Lajen (drejtpërdrejtë)

Admin

Deponia e shetitorja në Dibër ngelën vetëm fjalë në letër, premtimet nuk u realizuan

Admin

ASHMMA: Vitin e kaluar ka rënë në minimum profiti i televizioneve në Maqedoni

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com