11.8 C
Skopje, NM
24/09/2021
DailyNews.mk
Sport-al

‘Kokëdhimbje’ për Rejën, mungojnë gjashtë të ftuarit, në pikëpytje edhe Strakosha?

Trajneri Edi Reja publikoi një listë me 29 futbollistë, të cilët kishte vlerësuar t’i kishte në dispozicion për dy ndeshjet e Ligës së Kombeve, ndaj Kazakistanit dhe Lituanisë në transfertë, por pandemia ka prishur planet e italianit.

Kjo pasi deri tani janë konfirmuar mungesat e 6 futbollistëve, konkretisht Etrit Berisha, Ylber Ramadani, Lindon Selahi, Klaus Gjasula, Florian Kamberi dhe Giacomo Vrioni, të cilët nuk janë lejuar nga klubet e tyre të udhëtojnë drejt Shqipërisë.

Pikërisht për të zëvendësuar Etrit Berishën, trajneri thirri menjëherë portierin dhe kapitenin e Partizanit, Alban Hoxha, si dhe titullarin e Shpresave, Gentian Selmani, pasi konfirmohet se edhe ardhja e Thomas Strakoshës është në mëdyshje, për shkak të dyshimeve për një dëmtim.

Nëse edhe gardiani i bardhekaltërve nuk do të vijë, atëherë Reja do të mbetet me Alban Hoxhën, Gentian Selmanin dhe 18-vjeçarin Marco Molla, i cili ishte edhe risia e listës për këto dy ndeshje.

Ndërkohë sa u përket mungesave të tjera, deri tani trajneri Reja nuk ka dhënë sinjale se do t’i zëvendësojë me futbollistë të tjerë, por nuk përjashtohet përfshirja në listë e ndonjërit nga mungesat e bujshme si Cikalleshi e Balaj.

Kujtojmë që kuqezinjtë kishin planifikuar një miqësore për më datën 7 tetor në Yerevan ndaj Armenisë, por konflikti i armatosur mes këtyre të fundit dhe Azerbajxhanit, bëri që sfida të anulohej dhe tani kuqezinjtë do të luajnë vetëm dy ndeshjet e Ligës së Kombeve.

Related posts

Marotta: Pogba ka sjellë përfitimin më të madh që ka parë ndonjëherë futbolli

Admin

Megjithatë, Deschamps do vazhdojë në krye të Francës

Admin

ZYRTARE: Nuno Espirito Santo emërohet menaxher i Tottenhamit

Admin

Henbollistja Donita Lajqi: Jam shumë e lumtur ta përfaqësoj Kosovën

Admin

Vazhdojnë me përgatitjet intensive para grave evropiane

Admin

Unitedi dhe Dortmundi kanë marrëveshje për Sanchon, pas ekzaminimeve mjekësore do të nënshkruajë kontratë pesëvjeçare

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com