18.8 C
Skopje, NM
28/09/2021
DailyNews.mk
Maqedoni

Koalicioni ASH-AAA do të vendosë së shpejti për Kërçovën, Mazllam Osmani kandidat potencial

Kërçovë, 10 shtator – Koalicioni Aleanca për Shqiptarët dhe Alternativa shqyrton mundësinë e kandidimit të Mazllam Osmanit nga radhët e Alternativës, për kryetar të Komunës së Kërçovës megjithatë një vendim përfundimtar do të merret e shumta deri nesër. Opsioni tjetër është që koalicioni opozitar shqiptar të mos ketë asnjë kandidat për këtë komunë por të mbështesë kandidatin Fatmir Limani.

Burime nga Alternativa thonë për Alsat se arsyeja që mund të mbështetet Limani është sepse ai ka qenë i vetmi që ka kërkuar votën e opozitës dhe që është e palogjikshme të mbështetet kandidati i oponentit politik, Dehari, i cili, sipas tyre, nuk ka mbajtur premtimet gjatë mandatit të kaluar.

Nga ky subjekt nuk përjashtojnë mundësinë të mbështesin Deharin në rrethin e dytë, nëse do të jetë ai kandidati i vetëm shqiptar që do të mbetet në garë.

Related posts

Konferencë shtypi e kryeministrit Zaev dhe kryetares së KE-së, fon der Lajen (drejtpërdrejtë)

Admin

Deponia e shetitorja në Dibër ngelën vetëm fjalë në letër, premtimet nuk u realizuan

Admin

ASHMMA: Vitin e kaluar ka rënë në minimum profiti i televizioneve në Maqedoni

Admin

Gjyqtarët nuk ndihen të lidhur mjaftueshëm me punën e Këshillit Gjyqësor, nevojitet transparencë e plotë

Admin

Kacarska e njofton Mariçiqin për kushtet e punës në Gjykatën Kushtetuese

Admin

Dimitrov: Vizita e Fon der Lajenit sinjal i fuqishëm për nevojën e fillimit të negociatave me BE-në

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com