23.8 C
Skopje, NM
19/09/2021
DailyNews.mk
Sport-al

Klopp: Ju kam dërguar një mesazh lojtarëve pas debaklit nga Aston Villa

Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp, ka zbuluar para gazetarëve se u ka dërguar një mesazh të gjatë të gjithë lojtarëve pas debaklit kundër Aston Villas, ku u mposhtën 7:2.

Ishte një nga humbjet më të rënda në historinë e Liverpoolit, dhe është veçanërisht e papritur, kur dimë se sa dominues kanë qenë ‘The Reds’ në sezonin e fundit.

Klopp pas kësaj ndeshje u ka dërguar një mesazh futbollistëve, pas kësaj humbje.

“Nata pas asaj ndeshje nuk ishte nata më e mirë për mua, por unë u ngrita në mëngjes dhe e disa se duhej të flisja me djemtë, por ata nuk ishin këtu”, ka deklaruar Klopp.

“Kështu që unë u dërgova atyre në mesazh të gjatë duke përmbledhur të gjitha mendimet e mia pas një disfate të tillë dhe u ndjeva shumë më mirë”.

“E dija që mund të vazhdonim. Ne jemi këtu tani, ka kaluar një kohë që nga ajo ndeshje, ju kurrë nuk doni të humbisni, sidomos 7:2, por ne duhet të tregojmë se një humbje e tillë mund të jetë e dobishme një ditë. Ne kemi një mundësi të tregojmë veten kundër Everton, sepse luajmë kundër një ekipi në formë të mirë teksa ne jemi të tronditur”.

Derbi mes Everton dhe Liverpool luhet ditën e shtunë, me fillim nga ora 13:30.

Related posts

Marotta: Pogba ka sjellë përfitimin më të madh që ka parë ndonjëherë futbolli

Admin

Megjithatë, Deschamps do vazhdojë në krye të Francës

Admin

ZYRTARE: Nuno Espirito Santo emërohet menaxher i Tottenhamit

Admin

Henbollistja Donita Lajqi: Jam shumë e lumtur ta përfaqësoj Kosovën

Admin

Vazhdojnë me përgatitjet intensive para grave evropiane

Admin

Unitedi dhe Dortmundi kanë marrëveshje për Sanchon, pas ekzaminimeve mjekësore do të nënshkruajë kontratë pesëvjeçare

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com