DailyNews.mk
Sport-al

Klopp flet për lëndimin e Van Dijk: Nuk është mirë

Jurgen Klopp duket i shqetësuar për lëndimin e Virgil van Dijk.

Van Dijk pësoi një lëndim në ndeshjen kundër Everton, pas një ndërhyrje të ashpër nga Jordan Pickford.

Portieri anglez mund të ndëshkohej me karton të kuq, por fati ishte me të pasi lojtari paraprakisht ishte në pozitë jashtë loje. Përplasja rezultoi me lëndim për holandezin dhe pas ndeshjes disa fjalë ka thënë Klopp, duke u shprehur i shqetësuar.

“Nuk e di, nuk duket mirë”, ka thënë fillimisht Klopp.

“Virgil luajti s’di sa ndeshje radhazi, ai luajti me dhimbje. Ai luajti me gjithçka që kishte”, shtoi trajneri.

Mbetet të shihet nëse lëndimi do ta mbajë holandezin gjatë jashtë fushave.

Related posts

Mourinho kritikon Fernandesin: Në dy ndeshjet e fundit ai nuk ishte aty

Lea Musliju

“Euro 2020” vazhdon me dy derbi, kryesorja Çeki – Angli

Lea Musliju

Uells – Danimarkë, ndeshja tjetër e fazës 1/16 për “Euro 2020”

Lea Musliju

De Bruyne shpallet lojtari i ndeshjes Finlandë – Belgjikë

Lea Musliju

Danimarka kualifikohet tutje dhe e eliminon Rusinë nga “Euro 2020”

Lea Musliju

Zvicër, Angli, Çeki, Suedi dhe Francë kalojnë në fazën tjetër të “Euro 2020”

Lea Musliju

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More