DailyNews.mk
Спорт

Клоп жестоко му одговори на Карагер

Јирген Клоп не му остана должен на поранешниот капитен на Ливерпул, Џејми Карагер, кој рекол дека многу пати го предупредил клубот, дека треба да донесат уште еден централен дефанзивец од светска класа.

Изјавата на Карагер дојде веднаш по тешката поведа на Вирџил Ван Дајк, за кого сезоната е завршена.

„Не можеш да има четворица дефанзивци од светска класа, такво нешто нема никој. Ние во сезоната влеговме со тројца (Ван Дајк, Матип, Гомез) плус Фабињо како нивна алтернатива и со неколку млади играчи“, рекол Клоп и дополнил.

„Карагер вели дека не работам добро, дека сум погрешил, е тоа е една од причините што луѓе како него не ја работат мојата работа“.

И покрај ваквиот одговор Карагер повторил дека доколку Ливерпул сакаат да бележат добр резултати оваа сезона, бо јануари Клоп ќе мора да вложи пари во нов централен дефанзивец.

Related posts

Левандовски ги победи Меси и Роналдо за наградата на ФИФА

Lea Musliju

Казната на Русија скратена на две години, остануваат без химна и знаме

Lea Musliju

Волејот на Ибрахимовиќ е најдобар гол во историјата на МЛС лигата

Lea Musliju

„Овој Манчестер јунајтед може да ја освои титулата“

Lea Musliju

Клоп ќе остане без омилениот „џокер“

Lea Musliju

Ривер Плејт го декласираа Насионал

Lea Musliju

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More