30.8 C
Skopje, NM
25/07/2021
DailyNews.mk
Спорт

Клоп: Некој да ми објасни зошто е поништен голот на Хендерсон

Евертон и Ливерпул во натпревар пол со возбудувања одиграа 2:2. Актуелните шампиони два пати водеа, а Евертон два пати се враќаше во натпреварот. Ливерпул постигнаа гол во 93 минута кој ВАР го поништи.

Токму тој момент од 93 минута кога му беше поништен голот на Хендерсон го натера менаџерот на Ливерпул Јирген Клоп пред новинарите да го искаже незадоволството од судењето.

„Единствената спорна ситуација која ја видов во соблекувалната пред да дојдам овде беше поништениот гол на Хендерсон за победа. Ситуацијата која јас ја видов не е офсајд“, рекол Клоп.

„Можеби некој ќе ми објасни што се случи во таа ситуација, но јас тука не видов офсајд. Беше офсајд само поради тоа што некој реши да биде офсајд“.

Related posts

Левандовски ги победи Меси и Роналдо за наградата на ФИФА

Lea Musliju

Казната на Русија скратена на две години, остануваат без химна и знаме

Lea Musliju

Волејот на Ибрахимовиќ е најдобар гол во историјата на МЛС лигата

Lea Musliju

„Овој Манчестер јунајтед може да ја освои титулата“

Lea Musliju

Клоп ќе остане без омилениот „џокер“

Lea Musliju

Ривер Плејт го декласираа Насионал

Lea Musliju

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More