34.8 C
Skopje, NM
22/06/2021
DailyNews.mk
Шоубиз

Ќерката на Кејт Мос, Лила дебитира на модната писта

Манекенството е очигледно во крвта.

Кога вашата мајка е една од најпознатите супермодели на сите времиња, произлегува дека и вие би можеле да прошетате во модната индустрија.

А, 18-годишната Лила Мос сигурно ги има гените на Кејт, и таа штотуку го имаше своето деби на модната писта на ревијата Miu Miu SS21.

Откако се запиша во истоимената модна агенција на нејзината мајка „Кејт Мос“, Лила сериозно зачекори во светот на манекенството. И покрај својата рана младост, таа веќе ја краси насловната страница на Vogue Italy, V Magazine, Dazed (нејзиниот татко Xeферсон Хак е ко-основач и главен уредник на Dazed Media), а исто така, се појавува и во кампањите за убавина на Марк Џејкобс и Миу Миу.

И сосема очекувано, Миуција Прада ја одбра тинејџерката со срнести очи да ја отвори својата дигитална ревија на „Модната недела“ во Париз, што беше стримувана преку видео запис за љубителите на модата.

Related posts

Марија Шарапова се сврши со британскиот милионер Александар Гилкс

Lea Musliju

Џорџ Клуни вели дека Том Круз не претерал со реакцијата за прекршување на Ковид протоколите

Lea Musliju

Џенифер Лопез со настап на Новогодишната вечер

Lea Musliju

Карди Би носи долна облека во видео за 29. роденден на сопругот Офсет

Lea Musliju

Ријана го промовира новиот производ од брендот „Фенти бјути“

Lea Musliju

Џорџ Клуни: Ова беше грозна година, но ќе излеземе посилни и подобри

Lea Musliju

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More