33.8 C
Skopje, NM
25/07/2021
DailyNews.mk
Bota

Kryeministri i Britanisë Boris Johnso kontakt me një të infektuar, do të kalojë 10 ditë i vetë-izoluar

Kryeministri i Britanisë së Madhe, Boris Johnson, do të kalojë 10 ditë i vetë-izoluar, pas kontaktit me një rast të konfirmuar të Coronavirusit, tha zyra e tij të dielën.

Johnson, së bashku me Ministrin e Financave, Rishi Sunak, kishin kontakt me sekretarin e Shëndetësisë, Sajid Javid, i cili doli pozitiv me COVID-19, të shtunën.

“Ne pamë shkurtimisht idenë që të merrnim pjesë në skemën pilot e cila lejon njerëzit të provojnë çdo ditë, por mendoj se është shumë më e rëndësishme që të gjithë të përmbahen të njëjtave rregulla”.

Kështu kreu i ekzekutivit britanik do të vetë-izolohet deri më 26 korrik.

Vitin e kaluar ai ishte i infektuar me COVID-19, madje për disa kohë ishte shtrirë në spital.

Britania e Madhe ka arritur që të vaksinojë një pjesë të madhe të popullsisë, duke u cilësuar si politika të suksesshme të vaksinimit.

Related posts

Presidenti kroat tallet keq me serbët

Admin

Sërish përmbytje dhe dramë në Belgjikë: Uji bart vetura, përrenjtë në rrugë

Admin

Vriten dy ushtarë turq në Siri

Admin

110 të vdekur pas reshjeve të mëdha në Indi

Admin

Ligjvënësit amerikanë kërkojnë që Olimpiada më 2022 të mos mbahet në Pekin

Admin

CDC: Varianti Delta, mes sëmundjeve më ngjitëse që shkenca njeh

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More