26.8 C
Skopje, NM
28/09/2021
DailyNews.mk
Uncategorized

Ким Кардашијан ќе го позајми гласот во анимиран филм

39-годишната Ким Кардашијан Вест – која има четири деца Норт (7), Сент (4), Чикаго (2) и Псалм (17 месеци) – се пошегува дека сега е „кул мајка“ на своите деца откако се приклучи на тимот на анимираниот филм Paw Patrol: The Movie („Патролни шепи: Филмот“), во кој ќе се најдат и вокалните таленти на Џими Кимел, Дакс Шепард, Тајлер Пери, Марсаи Мартин, Рандал Парк, Јара Шахиди, Јан Армитаџ и Вил Брисин.

Ким напиша на Твитер: „Сега сум официјално кул мајка за моите деца!“ Патролни шепи, тргнуваме!”

Филмот, базиран на истоимената серија „Никелодеон“, треба да биде објавен од страна на „Парамаунт Пикчрс“ на 20 август 2021 година.

Во „Патролни шепи“ играат седум херојски кутриња предводени од момчето Рајдер. Заедно покажуваат дека ниедна задача не е преголема и ниедно кутре не е премало. Тие споделуваат лекции за граѓанството, социјалните вештини и решавањето проблеми.

Related posts

Gati dy mijë qytetarë kanë nënshkruar peticionin për zgjidhjen e problemit me qentë e pastrehë në Gostivar

Admin

Apel për kumanovarët që akoma nuk janë regjistruar

Admin

Mickovski nuk pret fitore në Shkup

Admin

South Korea designates arriving Afghans as ‘persons of special merit’

Admin

23,845 active cases with covid in Kosovo

Admin

Vucic receives invitation to attend enthronement of Metropolitan Joanikije in Montenegro

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com