12.3 C
Skopje, NM
17/10/2021
DailyNews.mk
Showbiz

Kim Kardashian është zyrtarisht miliardere

Kim ka marrë statusin e miliarderes.

Forbes njoftoi përfshirjen e Kim Kardashian në listën e Miliarderëve të Botës për herë të parë të martën duke cituar dy bizneset e saj fitimprurëse, KKW Beauty dhe Skims, si dhe para të gatshme nga “Keeping Up With the Kardashians” dhe marrëveshjet e tjera, shkruan Page Six.

Vlera e Kardashian u rrit nga 780 milionë dollarë në tetor në 1 miliard dollarë.

Ylli i reality-shout nisi biznesin me KKW Beauty më 2017 pasi pa suksesin e kompanisë kozmetike të motrës Kylie Jenner, Kylie Cosmetics.

“Theshtë hera e parë që unë jam larguar nga marrja e marrëveshjeve të licencimit dhe kam kaluar në të qenit një pronare,” i tha Kardashian Forbes më 2017, kur shpalli linjën e saj kozmetike.

Kardashian, 40 vjeçe, vazhdoi të shiste 20 përqind të aksioneve të KKW Beauty tek Coty për 200 milionë dollarë, gjë që e vlerësoi kompaninë e saj në 1 miliard dollarë.

Ajo nisi kompaninë e veshjeve Skims më 2019 dhe vazhdoi me linjat e reja edhe gjatë pandemisë. Kim mban shumicën e aksioneve në kompani, e cila nuk ka zbuluar të ardhurat e saj, raportoi Forbes.

Kur ajo doli për herë të parë në kopertinën e Forbes, ajo u përgjigj: “Jo keq për një vajzë pa talent”.

Lista e miliarderëve të Forbes u përball me dramë kur e quajti Jenner, tani 23 vjeçe, si miliarderja më e re, me pasuri të arritur vet.

Pasi e përfshiu në listën e saj, Forbes lëshoi një deklaratë tjetër duke pretenduar se ajo kishte falsifikuar deklaratat e taksave, në rrugën drejt statusit të miliarderes.

Forbes vlerësoi se Jenner në të vërtetë kishte pasuri në vlerë pak më shumë se 900 milionë dollarë në maj të vitit 2020, një vit pasi i dha asaj titullin e miliarderes në moshën 21 vjeçe. 

Related posts

Dua Lipa shfaqet e veshur me shumë stil teksa shijon një mbrëmje argëtuese me miqtë

Admin

Këngëtarët që votuan në zgjedhjet lokale

Admin

Xhensila Myrtezaj me rrëfim personal, derisa u bën thirrje femrave për kontrolle në muajin e ndërgjegjësimit për kancerin e gjirit

Admin

“Çfarë thonë sondazhet”, Ana Kabashi mahnit me dukjen në pozat e reja

Admin

Stresi publikon projektin e ri “A t’ka marr malli”

Admin

Dita e zgjedhjeve, si u dukën bashkëshortet e politikanëve gjatë votimit

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com