5.8 C
Skopje, NM
22/10/2021
DailyNews.mk
Bota

Kim Jong Un paralajmëron popullatën: Bëhuni gati për një krizë të vështirë!

Lideri i Koresë së Veriut Kim Jong-Un i ka kërkuar popullatës që të bëhet gati për një “krizë të vështirë” duke i krahasuar kohët që do të vijnë me urinë që goditi vendin në vitet ’90. Kjo raportohet nga BBC.

Korea e Veriut është e goditur nga sanksionet ndërkombëtare për programin e saj bërthamor dhe ka mbyllur kufijtë për shkak të pandemisë. Nga ana tjetër, edhe shkëmbimet tregtare me Kinën kanë ngecur.

“Na duhet të ndërmarrim një marshim të guximshëm” ka thënë Kim në një konferencë të partisë së punës ndërsa i referohej rënies së Bashkimit Sovjetik që prodhoi një krizë urie në Kore duke shkaktuar vdekjen e rreth 3 milionë personave.

Related posts

Marrëdhëniet NATO-Rusi janë në pikën më të ulët që prej Luftës së Ftohtë, thotë Stoltenberg

Admin

Coronavirusi mund të ketë vrarë 80-180 mijë punonjës shëndetësorë, thotë OBSH

Admin

Lëshuan çantat, zhveshën uniformat, hoqën këpucët,…: Kjo ishte mënyra e protestës së stjuardesave të ish-Alitalia në rrugët e Romës

Admin

Fermeri belg bleu banane në treg, por në to gjeti kokainë

Admin

Rusia identifikon variant të ri të koronavirusit

Admin

Kremlini nuk e “respekton” çmimin për Navalnyn

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com