2.8 C
Skopje, NM
26/10/2021
DailyNews.mk
Rajoni

Kështu do të duket renditja e subjekteve politike në fletëvotime

Ka përfunduar tërheqja e shortit për renditjen e subjekteve politike në fletëvotime në zgjedhjet e 14 shkurtit nga Komisionin Qendror Zgjedhor.

Numrat në fletëvotim do të nisin nga 111 deri në 138, njofton Klan Kosova.

Kujtojmë se subjektet e mëdha politike në vend kanë këta numra: Lëvizja Vetëvendosje do të ketë numrin 127, Lidhja Demokratike e Kosovës do të ketë numrin 132, Partia Demokratike e Kosovës do të ketë numrin 134, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës 135 dhe Nisma Socialdemokrate 121.

Më poshtë gjeni renditjen e partive të tjera në fletëvotimin për zgjedhjet e 14 shkurtit:

Related posts

Zjarret në Shqipëri, situata mbetet kritike në Dukat

Admin

Hotelet e Tiranës janë plot, turistë edhe nga Lindja e Mesme

Admin

Rritja e rasteve me coronavirus, 1,659 raste janë aktive

Admin

Vazhdojnë pritjet e gjata në pikat kufitare, tri orë pritje në Merdarë për të dalë nga Kosova

Admin

Arsyet se përse po shtyhet regjistrimi i popullsisë

Admin

Humb jetën nga coronavirus një zyrtar policor

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com