26.6 C
Los Angeles
July 2, 2022
DailyNews – MK
Maqedoni

Këshilltarët shqiptarë në Kumanovë pasi pranuan mandatin ulen në kafe të përbashkët

Kumanovë, 5 nëntor- Në përbërjen e Këshillit Komunal të Kumanovës 2021-2025, shqiptarët do të kenë 7 këshiltarë. Katër prej tyre janë nga radhët e BDI-së, dy nga koalicioni ASH-AAA dhe një nga Lëvizja Besa. Pasi kanë pranuar certifikatat si këshilltarë, ata janë ulur në një kafe të përbashkët në qendër të Kumanovës, duke paralajmëruar bashkëpunim në katër vitet e ardhshme në interes të votuesve shqiptarë, shkruan Zhurnal. Shumë prej komentuesve në rrjetet sociale takimin e tyre e kanë quajtur edhe si “kafe të përbashkët me rastin e ditës së Xhuma”.

Related posts

Kumanovë, pritje me muaj për në repartin e ORL-së

admin

Seanca për rastin “Software” vazhdon më 27 prill, sot Prokuroria paraqiti provat

admin

Diskutim “Konventa e Stambollit dhe Ligji i ri për parandalim dhe mbrojtje nga dhuna ndaj grave – çfarë do të ndryshojë në qasje?

admin