14.7 C
Los Angeles
May 23, 2022
DailyNews – MK
Maqedoni

Këshilli për siguri kombëtare të Bullgarisë do të diskutojë për Maqedoninë e Veriut

Sofje, 10 janar – Presidenti i Bullgarisë, Rumen Radev për sot ka thirrur takim të Këshillit këshillëdhënës për siguri kombëtare.

Siç ka njoftuar korrespondenti i MIA-s në Sofje, tema është “Integrimi i Ballkanit perëndimor në BE. Roli i Bullgarisë në zgjerimin e BE-së dhe procesin e stabilizimit dhe asociimit: Republika e Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë”.

Në të do të marrin pjesë liderët e të gjitha partive parlamentare dhe koalicioneve në Kuvendin kombëtar të 47-të të Bullgarisë, kryesuesit të saj Nikolla Minçev si dhe nënkryetaren e shtetit, Ilijana Jotova.

Related posts

Më 25 shkurt protesta për shkak të faturave të larta dhe borxhet e energjisë elektrike

admin

Apasiev paralajmëron shumicë të re, ky është numri i deputetëve që thotë se i kanë

admin

U formuan grupet e punës për seancën e ardhshme të përbashkët të Qeverive të Maqedonisë së Veriut dhe Bullgarisë

admin