20.3 C
Los Angeles
December 6, 2021
DailyNews – MK
Kronika

Keqpërdor identitetin e një klienti të bankës në Ferizaj, tërheq një shumë të madhe parash

Policia e Kosovës po heton një rast në Ferizaj ku një menaxher i një banke ka njoftuar se një person i dyshuar, pasi kishte prezantuar disa dokumente origjinale, duke keqpërdorur identitetin e një klienti të bankës ka arritur që nga llogaria e tij të tërheq një shumë të madhe parash.

Rasti ka ndodhur në Ferizaj, më 17 nëntor.

“Ankuesi mashkull kosovar-menaxher i bankës, më 23.11.2021 ka raportuar se një person i dyshuar, pasi kishte prezantuar disa dokumente origjinale, duke keqpërdorur identitetin e një klienti të bankës ka arritur që nga llogaria e tij të tërheq një shumë të madhe parash”, thuhet në raport.

Njësitet policore janë duke hetuar rastin. 

Related posts

Haraçinë, aksident mes një autobusi të NQP dhe një veture

admin

Është arrestuar një person i kërkuar me fletë arrest

admin

Jabollçishtë e Epërme: Gruaja rreh tre burra

admin