15.8 C
Skopje, NM
13/06/2021
DailyNews.mk
Шоубиз

Кендал Џенер има нов фаворит: проѕирен фустан со кристали

Познатата манекенка дома не носи само тренерки, туку и проѕирни креации со кристали и ги стилизира со високи сатенски нараквици, како што порано дамите носеле на театар.

Кендал Џенер ја испроба гламурозната креација на модната куќа „Givenchy“, а изборот падна на етеричен дизајн украсен со светкави камења.

Манекенката деновиве е претежно дома, а освен дуксери и хулахопки, таа пробува и колекции за вечерни излегувања.

Related posts

Марија Шарапова се сврши со британскиот милионер Александар Гилкс

Lea Musliju

Џорџ Клуни вели дека Том Круз не претерал со реакцијата за прекршување на Ковид протоколите

Lea Musliju

Џенифер Лопез со настап на Новогодишната вечер

Lea Musliju

Карди Би носи долна облека во видео за 29. роденден на сопругот Офсет

Lea Musliju

Ријана го промовира новиот производ од брендот „Фенти бјути“

Lea Musliju

Џорџ Клуни: Ова беше грозна година, но ќе излеземе посилни и подобри

Lea Musliju

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More