18.5 C
Los Angeles
November 29, 2021
DailyNews – MK
Maqedoni TOP LAJM

KE do t’i publikojë parashikimet ekonomike të vjeshtës për Maqedoninë e Veriut

Shkup, 11 nëntor – Komisioni Evropian sot do t’i publikojë parashikimet makroekonomike të vjeshtës për vendet anëtare të BE-së dhe vendet kandidate, mes të cilave edhe për Maqedoninë e Veriut.

Parashikimet ekonomike të KE-së për Maqedoninë e Veriut – vjeshtë 2021, në një takim me gazetarë sot paradite në Shkup do t’i prezantojë Frek Janmat, shef i Departamentit Ekonomik në Delegacionin e Bashkimit Evropian në vend.

Komisioni Evropian i publikon parashikimet makroekonomike për BE-në, vendet e saj anëtare dhe vendet kandidate katër herë në vit, në pranverë, verë, vjeshtë dhe dimër.

Related posts

Kiçeecit i refuzohet kërkesa për t’u liruar me kusht

admin

Neziri: VMRO ka ndryshuar, nuk ka më problem me shqiptarët (VIDEO)

admin

Kriza politike, Selmani: Perspektiva e vendit mbi interesin partiak

admin