20.3 C
Los Angeles
December 6, 2021
DailyNews – MK
Maqedoni TOP LAJM

Kastriot Rexhepi i përjashtuar përfundimisht nga BESA – Kasami thotë fjalën e fundit

Shkup, 16 nëntor – I pari i Lëvizjes BESA tashmë edhe kryetar i Komunës së Tetovës, Bilall Kasami, tregon se deputeti Kastriot Rexhepi, vazhdon të jetë i përjashtuar nga partia derisa sipas tij, qëndrojnë argumentet të cilat nuk lejuan deputetin të votojë për rrëzimin e Qeverisë, shkruan Alsat.

“Nga ai moment unë vlerësoj se deputeti në fjalë nuk është anëtar dhe deputet i Lëvizjes BESA, konform vendimit të cilin unë e kam marr si kryetar i kësaj partie, dhe kjo situatë do të qëndrojë, derisa të qëndrojnë argumentet dhe faktorët të cilët e sollën që deputeti në fjalë të jetë i ndaluar dhe i penguar që të votojë konform nënshkrimit të cilin e ka dhënë”, tha ai.

Related posts

Ekskluzive: Alternativa me tre zëvendës ministra: Bujqësi, Arsim dhe Kulturë

admin

Varheji e porositi Osmanin se po punohet për fillim të negociatave këtë vit

admin

Kurtovski për protestën në Mavrovë: Do të thërras protestusit në urbanistik dhe inspektim për të parë kërkesat

admin