20.3 C
Los Angeles
December 6, 2021
DailyNews – MK
Maqedoni TOP LAJM

Kasami: Vendimi i Rexhepit erdhi pas presioneve, nuk e di se ku ndodhet (Video)

Shkup, 11 nëntor – Kryetari i Lëvizjes Besa, Bilall Kasami, sot para gazetarëve foli për “zhdukjen” e deputetit Kastriot Rexhepi dhe mos arritjen e qëllimit për të rrëzuar Qeverinë. Siç u shpreh Kasami, dje ka qenë dita kur për herë të fundit kanë komunikuar në telefon dhe gjithçka ka qenë në rregull deri në atë moment, raporton Zhurnal.

Vendimi i Kastriot Rexhepit sipas tij ka qenë me trysni dhe me presion nga qarqe të ndryshme dhe nuk është vullnet i lirë. Nëse dëshmohet e kundërta, Kasami tha se do të ndërmeren masa për përjashtimin e tij nga partia.

Derisa nuk shoh fotografi dhe zë të qartë të deputetit, derisa ai personalisht nuk e thotë qëndrimin e tij, dyshoj se deklarata e tij është kundër vullnetit të tij”, tha Kasami.

Për më tepër ndiqni videon e plotë të konferencës së Bilall Kasamit

https://www.facebook.com/zhurnal.mk/videos/1320834995017166

Related posts

Për momentin Maqedonia furnizohet me energji elektrike vetëm nga importi

admin

Plenumi i mësimdhënësve kërkon rritje të pagave të të punësuarve në arsim

admin

Iniciativa më Mirë për Tetovën: Pa përgjegjësi nuk ka qetësi!

admin