1.8 C
Skopje, NM
25/10/2021
DailyNews.mk
Sport-al

Kapiteni i Atalantës merr të drejtën që të luajë për kombëtaren e Italisë

Rafael Toloi i është dhënë e drejta për të luajtur për Italinë pasi ka marrë lejen nga FIFA.

30-vjeçari i cili ka lindur në Brazil, ka mbajtur një pasaportë italiane dhe më në fund i është dhënë e drejta për të luajtur për Italianët, nëse trajneri Roberto Mancini e sheh ndonjëherë të arsyeshme.

Toloi kishte stërgjyshër italianë dhe ka jetuar në Itali për më shumë se pesë vjet, siç kërkohet për të përmbushur rregullat e FIFA-s.

Kapiteni i Atalanta luajti për Brazilin për moshat 20 vjeçare por kurrë nuk ka bërë një paraqitje për ekipin e parë dhe mund të ftohet në skuadrën e Italisë kur ata luajnë për kualifikimet e tyre të Kupës së Botës në mars.

Nëse ai do të zgjidhet nga Mancini, mund të luajë kundër Turqisë më 11 qershor.

Related posts

Marotta: Pogba ka sjellë përfitimin më të madh që ka parë ndonjëherë futbolli

Admin

Megjithatë, Deschamps do vazhdojë në krye të Francës

Admin

ZYRTARE: Nuno Espirito Santo emërohet menaxher i Tottenhamit

Admin

Henbollistja Donita Lajqi: Jam shumë e lumtur ta përfaqësoj Kosovën

Admin

Vazhdojnë me përgatitjet intensive para grave evropiane

Admin

Unitedi dhe Dortmundi kanë marrëveshje për Sanchon, pas ekzaminimeve mjekësore do të nënshkruajë kontratë pesëvjeçare

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com