28.5 C
Los Angeles
August 9, 2022
DailyNews – MK
Bota Përzgjedhjе nga redaktori

Kancelari Kurz pas ngjarjes në Vjenë: Jemi duke përjetuar orë të vështira

Kancelari i Austrisë, Sebastian Kurz ka reaguar pas su lmit terr orist që ndodhi mbrëmjen e djeshme në qytetin e Vjenës.

Ai ka thënë se vendi i tij është duke kaluar orë të vështira dhe ka falënderuar forcat e rendit për punën që po e bëjnë.

“Ne jemi duke përjetuar orë të vështira në Republikën tonë. Unë do të doja të falënderoja të gjithë punonjësit e urgjencës që po rrezikojnë jetën e tyre sidomos sot për sigurinë tonë. Policia jonë do të veprojë me vendosmëri kundër autorëve të këtij su lmi të neveritshëm terr orist. Më vjen mirë që oficerët tanë të policisë tashmë mund të nxjerrin një fajtor. Ne kurrë nuk do të frikësohemi nga terr orizmi dhe do t’i luftojmë me të gjitha mjetet”, ka shkruar Kurz.

Related posts

Petkovski për deklaratën e Zaev: Qëllimi i tij ishte të zhbllokojë procesin me Bullgarinë

admin

Wuhan-i, qyteti organizator i mbledhjes së 14-të të COP për ruajtjen dhe përdorimin e ligatinave

admin

Mbyllen fabrikat, 2.500 punonjës të infektuar me Covid-19

admin