13 C
Los Angeles
December 3, 2021
DailyNews – MK
Kronika

Kaloi ilegalisht kufirin Serbi – Kosovë, të dyshuarit i konfiskohen mbi 8 mijë euro

Departamenti i Policisë Kufitare ka raportuar se një i dyshuar kishte kaluar ilegalisht kufirin Serbi – Kosovë dhe të njëjtit gjatë kontrollit i janë konfiskuar 8 mijë e 205 euro dhe 400 dinar serb.

Kjo është bërë e ditur përmes raportit 24 orësh të Policisë së Kosovës (PK).

Sipas policisë, në fshatin Postenje të Leposaviqit, i dyshuari ishte duke drejtuar një veturë, kur njësiti patrullues e ka ndaluar dhe gjatë kontrollit i janë gjetur dhe konfiskuar 8 mijë e 205 euro dhe 400 dinar serb.

Policia bën të ditur se i dyshuari nuk kishte do

Related posts

Dhunoi seksualisht një 16-vjeçare, arrestohet 53-vjeçari në Gjirokastër

admin

Të shtëna me armë në Pejë, plagosen dy persona – arrestohen 7 të tjerë

admin

Arrestohet një plaçkitës nga Shkupi, zbardhen tri vepra penale

admin