30.8 C
Skopje, NM
25/07/2021
DailyNews.mk
Kulturë

Kadare nderohet me çmim ndërkombëtar për letërsinë

Ambasada Amerikane në Tiranë njoftoi të hënën se shkrimtari i shquar shqiptar, Ismail Kadare, do të nderohet me Çmimin Ndërkombëtar Neustadt për Letërsinë.

Festivali Neustadt i Letërsisë konsiderohet si një nga ngjarjet më të mëdha të letërsisë botërore dhe është një festim i librave dhe kulturës ndërkombëtare, sponsorizuar nga World Literature Today dhe organizuar nga Universiteti i Oklahomës.

Related posts

Artistët e ansamblit në rrugën drejt suksesit të radhës

Admin

Mbrëmje koncerti me Korin e përzier të Filarmonisë së Kosovës sonte në “Verën e Ohrit”

Admin

Pezullohet nga pozita drejtori i QKK-së, Arben Zharku

Admin

Muzikali ‘Hirushja’ në Londër nuk do të hapet për shkak të masave ndaj COVID-19

Admin

Qyteti 4 mijë vjet i vjetër në “djepin e qytetërimit”

Admin

Kur të burgosurit e udhëheqin burgun

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More