18.5 C
Los Angeles
November 29, 2021
DailyNews – MK
Sport

Juventusi pa Dybalan dhe Ramseyn ndaj Lazios

Trajneri i Juventusit, Massimiliano Allegri, ka publikuar skuadrën me të cilën do të përballet me Lazion në Olimpico të shtunën, ku Paulo Dybala dhe Aaron Ramsey nuk janë pjesë e saj.

Trajneri i Bianconerëve zbuloi në konferencë për shtyp se dy lojtarët ishin në dyshim dhe sot pasdite ka konfirmuar se asnjëri prej tyre nuk do të udhëtojë në Romë.

Pritej që Giorgio Chiellini të mos ia dilte, ndërsa mesfushori uruguaian Bentancur ia ka dalë.

Moise Kean, Alvaro Morata dhe Kaio Jorge janë tre sulmuesit në skuadrën kundër Biancocelestevë.

Portierë: Szczesny, Pinsoglio, Perin

Mbrojtësit: De Ligt, Danilo, Cuadrado, Alex Sandro, Pellegrini, Bonucci, Rugani

Mesfushorët: Arthur, McKennie, Chiesa, Rabiot, Locatelli, Bentancur, Kulusevski

Sulmuesit: Morata, Kai Jorge, Kean

Related posts

Valtteri Bottas warns he can’t afford loss to Mercedes deputy George Russell at Sakhir Grand Prix

Lea Musliju

Olivier Giroud hands Chelsea boss Frank Lampard Leeds selection dilemma with strongest XI now fit

Lea Musliju

Dani Olmo bëhet prioritet i Barcelonës në afatin e janarit

admin