22.4 C
Los Angeles
November 30, 2021
DailyNews – MK
Sport

Juventusi e pëson nga ndeshjet ndërkombëtare, Dybala dhe Bernardeschi kthehen të dëmtuar

Paulo Dybala dhe Federico Bernardeschi, do të rikthehen me dëmtime te Juventusi pas ndeshjeve ndërkombëtare me Argjentinën dhe Italinë.

Sulmuesi i Juventusit, Paulo Dybala ka një problem muskulor dhe nuk do të jetë i disponueshëm kur Argjentina të përballet me Brazilin në kualifikueset e Kupës së Botës.

Sulmuesi i Argjentinës ka luftuar me një shqetësim muskulor pasi mbrojtësi i Uruguait, Joaquin Piquerez e goditi në këmbën e majtë.

Sipas Sky Sport Italia kthimi i tij në Torino është planifikuar për nesër në mbrëmje.

Ai do të vlerësohet nga stafi mjekësor i Juventusit, për të kuptuar nëse sulmuesi do të jetë i disponueshëm për ndeshjen e radhës kundër Lazios në Serie A.

Në anën tjetër Federico Bernardeschi do të jetë jashtë fushës për të paktën disa javë pasi mjekët e Juventusit e diagnostikuan atë me një tendosje në ijë.

Ai pati një problem muskulor dhe u kthye në Torino për analiza mëngjesin e sotëm.

Një deklaratë nga klubi konfirmon se lojtari do të jetë jashtë fushës për të paktën disa javë.

Related posts

Michael Jordan refuzoi 100 milionë dollarë për një paraqitje dy-orëshe

admin

Three substitutes rule here to stay despite manager frustration, says Premier League chief

Lea Musliju

Mbrëmje gala në Paris: Ceremonia e Topit të Artë – vendi, ora dhe favoriti për ta fituar çmimin e madh individual

admin