11.8 C
Skopje, NM
24/09/2021
DailyNews.mk
Sport-al

Juventus publikon listën me lojtarët që udhëtojnë Kiev

Juventus do të ketë testin e radhës në Ligën e Kampionëve.

‘Zonja e vjetër’ do të udhëtojë drejt Ukrainës, ku në Kiev përballet me skuadrën e Dynamo Kiev.

Për këtë ndeshje të rëndësishme, Juventus luan pa shërbimet e yllit portugez, Cristiano Ronaldo.

Pesë herë lojtari më i mirë në botë kishte rezultuar pozitiv me Covid-19 dhe kjo ia pamundëson udhëtimin.

Më poshtë lajmi.net ua përcjell lojtarët në të cilët Andrea Pirlo mund të kalkulojë.

Portierët: Szczesny, Pinsoglio, Buffon

Mbrojtësit: Chiellini, Danilo, Cuadrado, Bonucci, Demiral, Frabotta

Mesfushorët: Arthur, Ramsey, Chiesa, Rabiot, Bentancur, Bernardeschi, Portanova, Kulusevski

Sulmuesit: Morata, Dybala

Related posts

Marotta: Pogba ka sjellë përfitimin më të madh që ka parë ndonjëherë futbolli

Admin

Megjithatë, Deschamps do vazhdojë në krye të Francës

Admin

ZYRTARE: Nuno Espirito Santo emërohet menaxher i Tottenhamit

Admin

Henbollistja Donita Lajqi: Jam shumë e lumtur ta përfaqësoj Kosovën

Admin

Vazhdojnë me përgatitjet intensive para grave evropiane

Admin

Unitedi dhe Dortmundi kanë marrëveshje për Sanchon, pas ekzaminimeve mjekësore do të nënshkruajë kontratë pesëvjeçare

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com