9.8 C
Skopje, NM
17/10/2021
DailyNews.mk
Sport-al

Juventus në ‘luftë’ me Barcelonën për yllin e Man City

Sergio Aguero pritet të largohet nga Manchester City në përfundimin e këtij sezoni dhe dy skuadrat e interesuara për të siguruar shërbimet e tij janë Barcelona dhe Juventusi.

32 vjeçari do të mbarojë kontratën e tij me Citizens këtë verë dhe nuk ka dhënë ndonjë sinjal se do të qëndrojë në klub.

Sipas TuttoMercatoWeb dhe disa mediave spanjolle thuhet se Barcelona do mundohet ta transferojë atë, pasi do t’i bënte shoqëri shokut të tij Lionel Messit si një agjent i lrië.

Në anën tjetër, Juventus njihet si një klub i cili ndër vite ka bërë transferimin e lojtarëve të lirë në disa sezone, p.sh Andrea Pirlo, Sami Khedira, Arien Rabiot dhe së fundmi edhe Aaron Ramsey.

Aguero ka shënuar 256 gola në 380 ndeshje zyrtare me Manchester Cityn, që nga ardhja e tij nga Atletico Madrid në 2011.

Related posts

Marotta: Pogba ka sjellë përfitimin më të madh që ka parë ndonjëherë futbolli

Admin

Megjithatë, Deschamps do vazhdojë në krye të Francës

Admin

ZYRTARE: Nuno Espirito Santo emërohet menaxher i Tottenhamit

Admin

Henbollistja Donita Lajqi: Jam shumë e lumtur ta përfaqësoj Kosovën

Admin

Vazhdojnë me përgatitjet intensive para grave evropiane

Admin

Unitedi dhe Dortmundi kanë marrëveshje për Sanchon, pas ekzaminimeve mjekësore do të nënshkruajë kontratë pesëvjeçare

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com