10.8 C
Skopje, NM
15/06/2021
DailyNews.mk
Sport-al

Juventus kundër Milan, ndeshja vendimtare për të ardhmen e Ronaldos dhe Donnarummas

Sulmuesi i Juventusit, Cristiano Ronaldo jeton për Ligën e Kampionëve dhe portieri Gianluigi Donnarumma nuk dëshiron ta humbas. Të dielën do jetë beteja direkt për kualifikim.

“Rossonerët” janë ende në pritje për Donnarumman, që ende nuk ka arritur marrëveshje për kontratë të re në “San Siro”.

Italiani dëshiron të luajë në Ligën e Kampionëve dhe kualifikimi mund t’i ndihmojë “Rossonerëve” ta bindin portierin për rinovim.

Hakan Çalhanoglu është tjetër lojtar i Milanit që i skadon kontrata dhe gjithashtu dëshiron të marrë pjesë në garën me prestigjioze në botë.

Donnarumma ishte i lidhur me kalimin te Juventus para disa javëve dhe agjenti Mino Raiola e ka informuar Milanin se ka pranuar ofertë prej 10 milionë eurove për sezon.

Juventus praktikisht është në të njëjtën situatë, me Ronaldon që fiton 31 milionë euro për sezon.

Portugezi thuhet se dëshiron të largohet, por klubi do ta këtë të vështirë ta shesë.

PSG dhe Manchester United janë dy nga opsionet, me Ronaldon që do mundohet të largohet nëse “Zonja e Vjetër” dështon të kualifikohet në Ligën e Kampionëve.

Ronaldo dëshiron të garojë në vitet e fundit të karrierës dhe pa Ligën e Kampionëve, atëherë ai nuk do qëndrojë në Torino.

Ky vikend pritet të jetë vendimtar për të ardhmen e dyshes.

Related posts

Një tifoz në gjendje të rëndë, ra nga ulëset e stadiumit gjatë ndeshjes Angli – Kroaci

Lea Musliju

Kryendeshja e ditës së sotme, Spanjë – Suedi

Lea Musliju

Poloni – Sllovaki, ndeshja tjetër që zhvillohet sot

Lea Musliju

Mbyllet baras pjesa e parë mes Austrisë dhe Maqedonisë së Veriut

Lea Musliju

Pandev bëhet golashënuesi i dytë më i vjetër në histori të Kampionatit Evropian

Lea Musliju

Gabim në mbrojtje nga Austria, përfiton Pandev dhe barazon rezultatin

Lea Musliju

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More