22.7 C
Los Angeles
August 12, 2022
DailyNews – MK
Sport

Juventus fillon bisedimet me Arsenalin për Pierre Emerick Aubameyang

Juventusi është shokuar pas ndeshjes me Romën, ku mbeti i lënduar ylli i skuadrës Federico Chiesa.

Reprezentuesi italian ka këputur ligamentet e gjurit të majtë dhe do të mbetet jashtë fushave për gjashtë muaj.

Duke marrë parasysh lëndimin e Chiesas, Juve po kërkon një zëvendësim të italianit.

Pierre Emerick Aubameyang është rikthyer në listën e dëshirave të Zonjës së Vjetër.

Sipas The Sun kampioni i shumëfishtë i Italisë ka kontaktuar Arsenalin për t’i marrë shërbimet e gabonezit.

Drejtuesit e dy skuadrave janë duke folur edhe për Arthur Melon dhe mund të ketë një shkëmbim mes lojtarëve.

Gjithnjë sipas mediumit anglez, marrëveshja mes dy palëve duket shumë afër duke marrë parasysh që Aubameyang nuk është në planet e trajnerit Mikel Arteta. 

Related posts

Formacionet bazë: Gjermania luan për prestigj ndaj Lihtenshtajnit

admin

‘Play Off’ kualifikueset e botërorit: Mes shumë emocionesh, Ukraina sfidon Skocinë

admin

Paul Pogba merr oferta nga dy klube angleze

admin