9.8 C
Skopje, NM
17/10/2021
DailyNews.mk
Sport-al

Juventus dhe Inter duan transferimin e Kean

Juventus dhe Inter janë duke përgatitur ofertë shkëmbimi për të nënshkruar me sulmuesin Moise Kean, e ardhmja e të cilit mbetet e pasigurt.

Kean iu bashkua PSG-së huazim nga Evertoni dhe është duke shkëlqyer.

Sipas Tuttosport, Juventus dhe Inter e kanë bërë prioritet transferimin e 21-vjeçarit, derisa  Everton thuhet se kërkon 50 milionë euro.

Juventus e ka vendosur ish sulmuesin në listën e dëshirave, edhe para Sergio Agueros, i cili do largohet nga Manchester City kur t’i skadojë kontrata në fund të sezonit.

“Zonja e Vjetër” do ofrojë në marrëveshje edhe Merih Demiral, në mënyrë që t’i zbritet çmimi i sulmuesit.

Kean është ‘produkt’ u akademisë së Juventusit dhe iu bashkua Evertonit nga “Bianconerët” për 30 milionë euro në vitin 2019.

Ai ka shënuar 18 gola në 37 paraqitje në të gjitha garat këtë edicion me “Parisienët”.

Related posts

Marotta: Pogba ka sjellë përfitimin më të madh që ka parë ndonjëherë futbolli

Admin

Megjithatë, Deschamps do vazhdojë në krye të Francës

Admin

ZYRTARE: Nuno Espirito Santo emërohet menaxher i Tottenhamit

Admin

Henbollistja Donita Lajqi: Jam shumë e lumtur ta përfaqësoj Kosovën

Admin

Vazhdojnë me përgatitjet intensive para grave evropiane

Admin

Unitedi dhe Dortmundi kanë marrëveshje për Sanchon, pas ekzaminimeve mjekësore do të nënshkruajë kontratë pesëvjeçare

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com