23.8 C
Skopje, NM
19/09/2021
DailyNews.mk
Sport

Jose Mourinho po ia prish planet Real Madridit për sezonin e ardhshëm

Jose Mourinho është duke i prishur planet e Real Madridit për t’i fituar 20 milionë euro në verën e vitit 2022.

Kjo ka të bëjë me sulmuesin Borja Mayoral, i cili është i huazuar te Roma nga Los Blancos për dy sezone.

Sezonin e parë Mayoral ka shkëlqyer në kryeqytetin italian, por nuk mund të thuhet njësoj në këtë edicion.

24-vjeçari spanjoll nuk është zgjedhja e parë e Mourinhos për sulmin, por as e dyta.

Spanjolli ka mbetur zgjedhja e tretë dhe këtë edicion ka zhvilluar vetëm 16 minuta lojë, tetë në Serie A dhe tetë të tjera në Ligën e Konferencës.

Mediat spanjolle kanë shkruar se Mourinho po i prish planet e Realit, pasi Roma nuk do ta shfrytëzojë të drejtën e blerjes së lojtarit në verën e vitit 2022.

Nga ana tjetër drejtuesit e Los Blancos janë të indinjuar me mos aktivizimit e Mayoral dhe po mendojnë ta ndërpresin huazimin qysh në janar.

Madrilenët duan t’i gjejnë një klub ku luan rregullisht Mayoral në mënyrë që ta shesin në verë pasi kanë nevojë që të mbledhin fonde për përforcimin e ekipit.

Fiorentina dhe Atalanta janë dy skuadrat italiane që kanë shprehur interesim për sulmuesin spanjoll. 

Related posts

Vendimi i qëlluar Carlo Ancelottit për David Alaban – do të luajë vetëm në qendër të mbrojtjes si pasardhës i Sergio Ramos

Admin

Bamirësia e madhe e Thomas Tuchel – djali i shtëpiakes së tij kishte problem me zemër, trajneri pagoi operimin dhe pastaj iu bleu edhe një shtëpi në Filipine

Admin

Koeman zbulon detaje të një bisede me Laportan në qershor: Më tha se nuk ka besim në mua, do të kërkonte trajner

Admin

Raiola: Pogba mund të kthehet te Juventusi, te ‘Zonja e Vjetër’ kanë keqardhje që nuk e morën Donnarumman

Admin

Zhurma e deleve e zgjonin herët në mëngjes – Ronaldo ndërron shtëpi menjëherë pas kthimit te Manchester United

Admin

Eksperti britanik për menaxhimin e fushave, Dean Gilasbey, inspektoi fushën e stadiumit “Fadil Vokrri” – sugjeron riparimin e saj

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com