12.3 C
Skopje, NM
17/10/2021
DailyNews.mk
Sport-al

Jordi Alba: Messi është i përkushtuar tek Barça, më mirë që Neymar nuk luan

Mbrojtësi i Barcelonës, Jordi Alba duke folur në konferencën për shtypin para ndeshjes me Paris Saint Germain në kuadër të Ligës së Kampionëve, foli për kapitenin, Lionel Messi.

Alba u shpreh se Messi është i lumtur tek Barcelona dhe se shpreson që do qëndrojë në klub edhe për shumë vite, por në fund të fundit vendimi i përket atij vet.

“Messi është 100% i përkushtuar te Barça”, tha ai.

“Në dhomën e zhveshjes ne nuk i kushtojmë vëmendje asaj që thonë ata për Messin”, shtoi ai.

Gazetarët pyetën spanjollin për mungesën e Neymar, ai pati një përgjigje interesante.

“Nuk do të të gënjej. Mendoj që është më mirë që ai nuk luan”, tha Alba.

“Shpresojmë që për të mirën e të gjithëve, Messi të qëndrojë në Barça për shumë vite, por ky është vendimi i tij në fund të fundit”, përfundoi Jordi Alba.

Related posts

Marotta: Pogba ka sjellë përfitimin më të madh që ka parë ndonjëherë futbolli

Admin

Megjithatë, Deschamps do vazhdojë në krye të Francës

Admin

ZYRTARE: Nuno Espirito Santo emërohet menaxher i Tottenhamit

Admin

Henbollistja Donita Lajqi: Jam shumë e lumtur ta përfaqësoj Kosovën

Admin

Vazhdojnë me përgatitjet intensive para grave evropiane

Admin

Unitedi dhe Dortmundi kanë marrëveshje për Sanchon, pas ekzaminimeve mjekësore do të nënshkruajë kontratë pesëvjeçare

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com