11.8 C
Skopje, NM
27/10/2021
DailyNews.mk
Bota

Johnson njofton për mbylljen totale të Britanisë së Madhe

Kryeministri i Britanisë së Madhe, Boris Johnson, ka bërë të ditur se Anglia do të hyjë në izolim total nga mesnata e datës 5 janar (të martën), transmeton DailyNews.mk.

Siç njofton Johnson masat e reja vijnë si pasojë e asaj që sistemi shëndetësor rrezikohet që të mbingarkohet nga rastet e të infektuarve me Coronavirus.

“Është e qartë se ne kemi nevojë që të bëjmë më shumë për të sjellë nën kontroll këtë variantin e ri”, është shprehur Johnson.

“Kjo nënkupton se Qeveria ju udhëzon përsëri për të qëndruar në shtëpitë tuaja”, ka shtuar ai në adresimin e tij.

Izolimi kombëtar në Angli pritet që të zgjasë deri në mes të shkurtit.

Related posts

Është zyrtare – largimi i kancelares Angela Merkel

Admin

Aksion i përbashkët europiano-amerikan: Arrestohen 150 persona, konfiskohen 31 milionë dollarë

Admin

Zgjidhja e problemit të kaosit në trafik, aeroportet italiane dhe ato franceze me infrastrukturë për taksitë fluturues

Admin

Gruaja e parë me ngjyrë në Bundestag – kush është Awet Tesfaiesus

Admin

Barbel Bas zgjidhet presidente e re e Bundestagut

Admin

Inteligjenca amerikane: Shteti Islamik mund ta sulmojë SHBA-në

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com